Hemşin Belediyesi

HEMŞİN BELEDİYESİNİN GENEL TANITIMI

1) Tarihçe
24.03.1955/27582 no’lu kararnameyle hukuki olarak 01.08.1955; fiili olarak 01.03.1956 yılında kurulan Hemşin Belediyesi, kuruluşundan bu yana toplam yedi Belediye Başkanı tarafından idare edilmiştir. 1955-1960 Mustafa KOBAL, 1964-1968 M.Nazmi KOBAL, 1968-1981 Hüseyin PASLI, 1982-1984 Lütfi AKSU, 1984-2004 Salim FIRAT, 02.04.2004-02.04.2009 tarihleri arasında Başar CUMBUR tarafından ifa edilen Belediye Başkanlığı görevi, 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri sonrası 02.04.2009 tarihi itibari ile tarafımca yürütülmektedir. 
2) Fiziksel Yapı: 
Hemşin Belediyesi merkez ve bağlı dört mahalleden oluşmaktadır. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre daimi yerel nüfusu 1470 ‘dir. Ancak bu sayı bahar ve yaz aylarında beş ila yedi kat artmaktadır. Mahalle yolları toplam 20 km. ve yer yer beton; yer yer stabilizedir. Belediyemiz 30 Ağustos 2013 tarihinden itibaren Atatürk Cad. No: 70 adresindeki yeni binasında hizmet vermektedir.
Paylaşarak Bilgiyi Anında Arkadaşlarınıza Ulaştırabilirsiniz.

Bu içerik 5565 kez okundu