Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
Yeniköy Mahallesi Yolu Hizmete Açıldı
08 Kasım 2013 Cuma 19:29 / Hemşin Belediyesi
Hemşin Yeniköy Mahallesinde 26 yıldır yapılması beklenen yol açılarak hizmete girdi.
Yeniköy Mahallesi Sastur (Saatçiler) Mevkiinde ikamet eden vatandaşların yıllardan beri yapılmasını beklediği yol, arazi sahiplerinin Belediye Başkanı Halim Bekâr tarafından ikna edilmesi sonucu nihayet açıldı.
 
Belediyeden alınan bilgiye göre, mahallenin iki yakası arasında kalan ve arazisi dik olduğu için ancak başka vatandaşların arazisinden geçilerek yapılması mümkün olan yol, anlaşma sağlanamadığı için yıllardır açılamıyordu.
 
Başkan Bekar’ın ricası sonucu ikna olan komşularının muvafakat vermesi ile yola kavuşan Saatçiler Mevkii sakinleri büyük sevinç yaşarken; arazilerinden geçilmesine izin veren komşuları ile yolun açılmasını sağlayan Belediye Başkanına teşekkürlerini ifade ettiler.
 
Şehitlik Küme Evleri ile Şahmelik küme evleri arasında açılan yol, sadece Saatçiler için değil, iki yaka arasında gidiş geliş yapan Mahalle sakinleri için de büyük kolaylık sunuyor.
 
Kalan arazi sahiplerinin de rızalarının alınması halinde yolun devam ettirilerek iki yakanın tamamen birbirine bağlanacağını ifade eden Başkan Bekar, bu mahallede ve başka birkaç noktada hala kapısında araba yolu olmayan vatandaşlar bulunduğunu ve kış gelmeden onları da yola kavuşturmayı planladıklarını söyledi. 

 

Bu haber 2555 kez okundu
Hemşin Belediyesi
SINAVA GİRECEKLER BELİRLENDİ
Belediyede Hizmet Alım Sözleşmeleri ile çalışanların Belediye şirketlerinde işçi statüsünde istihdam edilmesine yönelik 375 S KHK 23 ve 24. maddeleri uyarınca başvuru yapanlardan sınava girmeye hak kazanan üç kişi belirlendi...
Yorum : 0
Hemşin Belediyesi
İMAR PLANINDA REVİZYON Hemşin Şehiriçi Geçişi
Hemşin – Çamlıhemşin İl Yolu Şehir Geçişi 0+000,00km – 1+195,00 km arası kesin kamulaştırma planına göre revizyonu içeren 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Paftası ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Meclisimizin 7 Şubat 2018 Çarşamba günü yaptığı olağan toplantıda onaylandı.
Yorum : 0
Hemşin Belediyesi
KENTSEL DÖNÜŞÜM KAMUOYUNA DUYURULUR
Hemşin Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinin çok uzun dönemi kapsayan uygulama sürecinden kaynaklanan bazı tereddütleri gidermek ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamaların yapılmasına gerek görülmüştür.
Yorum : 0
İhaleler
İHALE İLANI
Yorum : 0
İhaleler
İHALE İLANI
Yorum : 0
Hemşin Belediyesi
Hemşin Belediyesi Vidanjörüne Kavuştu
Belediyemizin temizlik hizmetlerinde en acil ihtiyaçlarından biri olan vidanjör için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yapılan başvuru sonuç verdi.
Yorum : 0
2014 Faaliyet raporumuz Yayınlandı 10 Nisan 2015 Cuma 18:45
Hemşin İlçesine Yeni Hükümet Konağı 02 Şubat 2015 Pazartesi 21:33
Hemşin Futbol Sahası Işıklandırılıyor 12 Aralık 2014 Cuma 18:49
Vali Yazıcı Hemşin’de 10 Kasım 2014 Pazartesi 15:08
Tunuslu Kaymakamlardan Hemşin’e Ziyaret 26 Eylül 2014 Cuma 13:18
Web sitemizin yeni tasarımını nasıl buldunuz
Beğendim
Beğenmedim
İdare eder